Παρασκευή 13 Νοεμβρίου 2009

Θεσπιακός-Παρνασσός 2-2
Θα μπορούσε ακόμη και την νίκη ο Θεσπιακός...

Ά ημίχρονο:

7΄- ΓΚΟΛ!!!Ο Γκαλαμέλος με σουτ ανοίγει το σκορ για την Αράχοβα στην πρώτη φάση του παιχνιδιού.
11'-Ο Γκαλαμέλος με καλή πάσα βγάζει τον Μαρτιναίο τετ-α-τετ με τον Μπόγρη ο οποίος αποσοβεί τον κίνδυνο.
28'- Σέντρα του Γκαλαμέλου , πριν προλάβει ο Μαρτιναίος να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα απομακρύνει με αυτοθυσία ο Κωστογιαννόπουλος.

33'- Πρώτη καλή φάση του Θεσπιακού, όταν σε σέντρα του Πελώνη ο Χ.Στάθης θα σουτάρει ελάχιστα άουτ.
44'-Ο Μαρτιναίος από εμφανή θέση οφσαίντ θα βγει απέναντι από τον Μπόγρη, ο οποίος θα τον ψαρέψει την πρώτη φορα και τη δεύτερη θα χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

΄Β ημίχρονο:

50'-ΓΚΟΛ!!! Ο Θεσπιακός θα ισοφαρίσει όταν ο Λάμπρου θα βρει με μπαλιά ακριβείας τον Χ.Στάθη ο οποίος με εκπληκτικό διαγώνιο σουτ θα κάνει το 1-1.

54'-ΓΚΟΛ!!! Ο Λέντας ύστερα από θέση οφσάιντ θα νικήσει τον Μπόγρη και θα δώσει εν νέου προβάδισμα στην Αράχωβα,1-2.

60'-Ο Στάθης Β ανακαλύπτεται με ανύπαρκτο οφσάιντ από τον βοηθό διαιτητή καθώς βγαίνει τετ-α-τετ νε τον Δημητρα.
65'-Ο βοηθός διαιτητής με νέα αστεί απόφαση σταματάει και πάλι τον Στάθη Β. λίγο πριν μπει μόνος του στην αντίπαλη περιοχή.
66'-Πάσα του Στάθη Β. στον Μαρίνη που θα σουτάρει από καλή θέση λίγο άουτ.
73'-Ο Στάθης Β.εκτελεί έμμεσο φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα,λάθος εκτίμηση του Δημητρα και ισοφάριση ξανά για τον Θεσπιακό σε 2-2.

81'-Ο Λέντας με σουτ στη κίνηση θα προπσαθήσει να κλέψει τη νίκη για την Αράχωβα αλλά ο Μπόγρης ήταν παρών και εδώ και έστειλε την μπάλα κόρνερ.